Bezproblemowa windykacja, czyli wykup wierzytelności

Sprzedaż długu z minimum formalności. Odzyskanie należności z faktur bez długiej windykacji. Darmowa wycena wierzytelności i jej wykup. Wykup wierzytelności i odzyskanie długu. Znalezienie najlepszej firmy windykacyjnej. Giełda wykupu wierzytelności online.

Pojawienie się nierzetelnego kontrahenta w działalności bardzo często burzy porządek w płynnym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Wielu przedsiębiorców w takim wypadku stara się możliwie najszybciej zareagować na kłopotliwa sytuację. Niestety standardowe działania windykacyjne bardzo często nie są wystarczające. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi tutaj o czynnik czasu – proces windykacji mimo że owocny, jest bardzo długotrwały.

Szybki wykup wierzytelności

Przy konieczności windykacji zaległych należności, których nie reguluje dłużnik, skorzystać można z bardzo pomocnego wykupu wierzytelności. Z całą pewnością to rozwiązanie można zaliczyć nie tylko do najszybszych, ale i najbardziej pewnych. Przedsiębiorca może z powodzeniem sprzedać wierzytelności obarczone zaległościami w spłacie. Co prawda łączy się to z nieco niższą kwotą, aniżeli widnieje na danej między innymi fakturze, niemniej jednak automatycznie zyskuje pewność, że nie musi przechodzić do długiej windykacji.

Jakie wierzytelności można wykupić i na czym to polega?

Wbrew pozorom do wierzytelności nie zaliczają się tylko i wyłącznie zaległe faktury. Zaliczyć tutaj równie dobrze można nakazy zapłaty, noty odsetkowe, weksle, czy w końcu wyroki sądowe. Wszystko to zależne jest od wykonywanej profesji i łączących transakcji wierzyciela z dłużnikiem.

Wykup wierzytelności przede wszystkim poprzedzony jest analizą dłużnika. Zazwyczaj usługa ta jest bezpłatna, dzięki czemu wierzyciel nie ponosi wysokich kosztów. Zaraz po tym dochodzi do ustalenia wszelkich warunków wykupu z zainteresowanym. Gdy dochodzi do porozumienia, następuje podpisanie umowy oraz przelanie pieniędzy na konto wierzyciela. Wówczas ten ostatni nie musi już martwić się niespłaconymi przez klienta należnościami, gdyż staje się to problemem jednostki, która wykupiła wierzytelność.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments