Czy istnieje darmowa windykacja?

Sprawdź czy darmowa windykacja jest możliwa. Jak poradzić sobie tanim kosztem z uciążliwym dłużnikiem? Tani windykacja wierzytelności bez angażowania firmy windykacyjnej. Bezkosztowna windykacja zaległych faktur z miękką windykacją.

Niezależnie od posiadanego statusu społecznego, ciągle pojawiają się jakieś wydatki. Bardzo często można spotkać się również z tymi, które wiążą się z zamrożeniem pieniędzy. Kiedy jest to możliwe? Spotkać się z tym można chociażby podczas pożyczenia pieniędzy określonej osobie, która zamiast zwrócić zobowiązanie, wciąż zwleka z jego spłatą. W takich przypadkach koniecznością staje się sięgnięcie po windykację.

Jako, że istnieje wiele sposobów egzekwowania należności od dłużnika, można mówić o windykacji łagodnej – miękkiej oraz tej twardej – już bezwzględnej. Na tym etapie warto także zauważyć, że windykacja może wiązać się z dużym nakładem pieniędzy, ale równie dobrze może przybrać bezkosztowną postać.

Z całą pewnością kosztowne jest zatrudnienie profesjonalnego windykatora. Niemniej jednak wówczas można liczyć na sprawne doprowadzenie sprawy do końca. Jednak, w sytuacji, w której nie posiada się wystarczającej ilości gotówki, z powodzeniem można samemu pokusić się o działania windykacyjne. Dostępne są one każdemu, dzięki czemu nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów.

Pierwszym etapem windykacji jest po prostu kontakt z wierzycielem. Jako, że może to odbyć się stosunkowo tanio, ponieważ przez telefon komórkowy, czy osobistą wizytę koszta nie są wysokie. Bardzo często wystarczy ten etap do uregulowania należności. Niemniej jednak gdy nie przynosi skutków, niestety kolejny jest kosztowny. Wiąże się z wysyłaniem monitów, czyli pisemnych wezwań do zapłaty. W rezultacie jednak opłaty te są zwracane wierzycielowi wraz z należnościami.

W przypadku konieczności przejścia do twardej windykacji dostrzec można koszta wyższego rzędu. Jest ona tożsama z oddaniem sprawy do sądu oraz działaniami komorniczymi. Warto więc bardzo postarać się, by wstępne negocjacje były wystarczającą windykacją należności.

Na polskim rynku spotkać się również można z ofertami różnego rodzaju firm windykacyjnych. Polegają one między innymi na tym, że biorą od klienta zaległą fakturę, odzyskują jej kwotę, którą przekazują w całości wierzycielowi. Na czym jednak wówczas zarabiają, jeśli klient nie ponosi dodatkowych kosztów? Otóż pobierają naliczone od danej kwoty odsetki.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments