Czy jest możliwa windykacja ze spółki z o.o. ?

Sposoby windykacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jak szybko odzyskać swoje należności? Prawa i obowiązki członków zarządu spółki z o.o.. Regulowanie należności względem upadłych spółek. Najlepsze firmy windykacyjne. Samodzielna windykacja ze spółki z o.o.

W przypadku windykacji, w pierwszej kolejności przychodzą na myśl osoby prywatne, które nierzetelnie spłacają pożyczki, kredyty oraz inne finansowe zobowiązania. Niemniej jednak w dzisiejszym świecie bardzo często zdarza się, że działaniami windykacyjnymi objęte są różnego rodzaju firmy, przedsiębiorstwa oraz spółki, w tym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Nasuwa się wówczas pytanie: Kto właściwie odpowiada za naruszenia?

Windykacja względem spółek z o.o.

Jak się okazuje spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie są odporne na działania windykacyjne. W przypadku jeśli nie jest możliwa windykacja z majątku spółki, działania te przechodzą na poszczególnych wspólników. Członkowie zarządu solidarnie ponoszą odpowiedzialność finansową za wszelkie zobowiązania nieuregulowane. Zazwyczaj jet tak, że spółka okazuje się niewypłacalna. Wówczas nawet działania komornicze nie mają większego sensu, gdyż nie mogą dojść do skutku. Dlatego też najbardziej zasadne jest wszczęcie windykacji od zarządu, który odpowiedzialny jest za działalność spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

W przypadku działań windykacyjnych i dalszych komorniczych względem spółki z o.o. należy pamiętać, że jeśli dana osoba jest wspólnikiem, nie wyklucza jej to z odpowiedzialności finansowej za niespłacone należności. Ponadto, istotny jest termin przedawnienia zobowiązania członków zarządu. Okres ten wynosi trzy lata zaczynając naliczanie od dnia, w którym to wierzyciel otrzymał wiadomość dotyczącą bezskutecznego postępowania egzekucyjnego przeciwko spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

Reasumując, warto ubiegać się o swoje należności. Nie można zniechęcać się myśląc, że się nic nie wskóra, gdyż spółka jest zadłużona, czy ogłosiła swojego rodzaju bankructwo. Każdy może żądać swoich praw, ponieważ należności będą ściągane od osób, które przez okres działalności spółki z o.o. czerpały wszelkie dobra, w tym te pieniężne.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments