Miękka windykacja należności

Najlepsze firmy windykacyjne – porównanie ofert online. Wybierz najlepszy sposób na odzyskanie należności od dłużnika. Skuteczna windykacja małych i dużych długów. Tania kancelaria windykacyjna dostępna przez Internet. Łagodne odzyskanie należności wierzyciela bez udziału sądu.

Nawiązanie relacji finansowych z kontrahentem wiąże się z pewną niepewnością. Dotyczy ona przede wszystkim terminowej spłaty należności. Wielu klientów w dzisiejszych czasach zapomina, bądź umyślnie nie reguluje swoich długów. Wierzyciel wówczas zmuszony jest do podjęcia działań windykacyjnych. Warto wiedzieć, że pomimo tego, dodatkowo naliczane są dodatkowe odsetki z tytułu zwłoki w płatnościach.

Można wymienić dwa rodzaje windykacji. Pierwsza to najczęściej wykorzystywana, przynosząca wiele korzyści windykacja miękka. Druga zaś to analogicznie windykacja twarda, która skupia się na oddaniu sprawy do sądu oraz do działań komorniczych. Jak już zostało wspomniane, pierwszy rodzaj jest korzystniejszy. Pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, ale i czasu. Nie trzeba też angażować w sprawę innych organów, takich jak sąd, czy komornik.

Przebieg miękkiej windykacji

Początek windykacji miękkiej można zaliczyć już podczas monitorowania należności. Jest to bardzo pomocna czynność, ponieważ bardzo szybko pozwala na wykrycie nieuczciwego kontrahenta. Jeśli już to nastąpi, z powodzeniem można podjąć próby kontaktowania się z dłużnikiem. Najczęściej do tego celu służą rozmowy telefoniczne oraz wiadomości smsowe, czy też poprzez e-maile. Wierzyciel wówczas dowiaduje się z jakiego powodu postał zator płatniczy.

Jeśli rozmowy niczego nie wnoszą do prawy, wierzyciel może wysyłać wezwania do zapłaty. Najtańsze są te, które wysyłane są poprzez telefon komórkowy, czy pocztę elektroniczną. Zdecydowanie kosztowniejsze są pisemne monity wysyłane tradycyjną pocztą. Warto jednak wiedzieć, że są one istotnym dowodem w przypadku konieczności przejścia do windykacji twardej. Co więcej, koszta za nie pokrywa w pełni dłużnik.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments