Na czym polega windykacja regresów?

Skuteczna windykacja regresów ubezpieczeniowych. Jak odzyskać należności z wypłaconego ubezpieczenia? Wyrównanie kosztów zapłaty z firmą ubezpieczeniową. Kto wypłaca zaległości ubezpieczeniowe? Czym jest windykacja regresów? Kto może podjąć się odzyskania należności z regresów?

W ostatnich latach wzrosło zapotrzebowanie na działania windykacyjne w każdej mierze. Wbrew pozorom dotyczy to również branży ubezpieczeniowej. Jako, że stało się to bardzo częstym zagadnieniem, doszło do usankcjonowania windykacji ubezpieczeń przez ustawodawcę. Przepisy wymieniają czynności ubezpieczeniowe, a w tym między innymi: wypłacenie odszkodowań, prowadzenie postępowań regresowych, czy windykacyjnych. Podkreślono jednocześnie ważność wierzytelności regresowych w świecie zakładów ubezpieczeniowych i windykacyjnych.

Warto wiedzieć czym dokładnie jest regres ubezpieczeniowy. Otóż, występuje on wówczas, gdy roszczenie przysługujące osobie, która została poszkodowana do tej osoby, która odpowiedzialna jest za szkody wyrządzone, przechodzą z chwilą wypłaty świadczenia ubezpieczeniowego bezpośrednio na zakład ubezpieczeń, które stanowi jednocześnie uprawnienie względem zwrotu wypłaconej kwoty. Działanie to odbywa się z tytułu zawartej już umowy ubezpieczenia.

W przypadku regresu ubezpieczeniowego o dłużniki można mówić wówczas, kiedy osoba trzecia nie jest związana w przypadku przedmiotowym umowy ubezpieczenia. Ograniczenie powstałe zawiera się jednak względem między innymi osób współzamieszkujących oraz te, za które ponosi on odpowiedzialność. W takim przypadku ubezpieczający musiałby ponieść koszta z własnej ręki. Co więcej, sytuacja ta ma się inaczej w przypadku chociażby separacji, gdzie małżonkowie nie żyją już ze sobą.

Skuteczna windykacja regresu

Jako, że odzyskanie takich należności nie należy do czynności codziennych, zwykły ubezpieczyciel nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z tym. W takich przypadkach warto pokusić się o usługi sprawdzonej firmy windykacyjnej. Nie dość, że sprawa zostanie zakończona szybko to do tego bardzo pomyślnie. Wówczas nie trzeba martwić się o to, czy aby przypadkiem nie zostaną poniesione koszta dodatkowe, bez odzyskania należności, ponieważ bez doprowadzenia sprawy do skutku, osoby windykujące nie pobierają wynagrodzenia za swoje usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *