Najpopularniejsza windykacja – samochody powindykacyjne

Najczęstsze czynności windykacyjne w Polsce. Czy może dojść do windykacji samochodu osobowego dłużnika? Co może zająć komornik? Działania windykatora w procesie odzyskiwania należności wierzyciela. Skuteczność sprzedaży na licytacjach aut powindykacyjnych.

Nie bez powodu wielu osobom windykacja kojarzy się z przejmowaniem samochodów, które należą do dłużnika. Jako, że ten nie stosuje się do zaleceń, a raczej warunków umowy, której podpisał, koniecznością staje się opuszczenie miękkiej windykacji na rzecz twardej. Na czym to jednak polega?

Miękka windykacja to przede wszystkim różnego rodzaj nawiązanie kontaktu z dłużnikiem. Wierzyciel wykonuje telefony do niego celem chociażby ustalenia powodów zaprzestania spłaty zobowiązania. Wówczas podaje również kolejny termin, który wyznacza na spłatę dotychczasowych należności. Jeśli działania wierzyciela nie przynoszą skutku, koniecznie należy wysyłać pisemne monity wzywające do spłaty. Ponadto, osobiście odwiedza dłużnika i rozmawia z nim.

Jeśli miękka windykacja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów sprawa musi zostać oddana do sądu. Ten wydaje stosowne nakazy, by mogło dojść do egzekucji komorniczej. Windykator wówczas okazuje się być bardzo pomocnym kompanem komornika. Może on ustalić ukryty przez dłużnika majątek. Mowa tutaj również o samochodach, które użytkowane mogą być przez członków rodziny osoby zadłużonej.

Przejęty przez komornika pojazd mechaniczny staje się autem powindykacyjnym. Może on zostać oddany przez komornika na specjalną licytację, gdzie prywatne osoby z powodzeniem mogą licytować się, celem kupna samochodu po okazyjnej cenie. Do tego typu rozwiązań dochodzi przede wszystkim na specjalnie zorganizowanych w większych miastach licytacjach, ale również poprzez Internet. Zainteresowani konsumenci mają zapewnioną możliwość licytowania pojazd na odległości. Wówczas każdy ma równe szanse, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Wbrew pozorom coraz częściej dochodzi do tego typu licytacji. Powodem jest fakt, że coraz większa liczba osób zaprzestała regularnie spłacać swoje zobowiązania. Niemniej jednak dzięki temu potencjalni zainteresowani kupnem tanio samochodu mają cały wachlarz możliwości. Nie trzeba jeździć po giełdach samochodowych, czy kupować kota w worku przez Internet. Samochody powindykacyjne są oceniane i wyceniane przez specjalistów, dzięki czemu wiadome jest co się kupuje.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments