Niecodzienna windykacja – faktura proforma

Szybka windykacja bez zabezpieczeń. Profesjonalne usługi odzyskiwania należności od dłużników. Skuteczna windykacja faktur proforma z kancelarią adwokacką. Podejmij działania windykacyjne i ureguluj zaległe faktury. Poprawa płynności finansowej firmy dzięki fakturom proforma.

Prawodawstwo polskie nie skupia swojej uwagi na fakturach proforma. Warto jednak wiedzieć, że ten dokument jest obecny w obrocie gospodarczym. Najczęściej jest ona wykorzystywana wtedy, kiedy sytuacja wymaga wpłacenia zaliczki na poczet realizacji danej umowy, bądź zlecenia. Zawiera ona wówczas wszelkie niezbędne dane dotyczące dokonania płatności. Wbrew pozorom faktury proforma nie są dokumentami księgowymi. Co więcej, nie są one potwierdzeniem transakcji, czy wykonania zaliczki.

Faktura proforma, jako słabe zabezpieczenie

Wierzyciele muszą zdawać sobie sprawę z tego, że faktura proforma nie zalicza się do bardzo istotnych dokumentów. Innymi słowy, w bardzo szybki sposób można je podważyć. Nie stanowi, więc usilny dowód na potwierdzenie istnienia wierzytelności – niezależnie, czy jest przedawniona, czy też nie. Pamiętać jednak należy, że nie jest to regułą. Sprawy różnią się od siebie i to w bardzo dużym stopniu. Warto, więc przeanalizować sytuację własną, by mieć pewność, czy akurat faktura proforma nie będzie głównym czynnikiem w sprawie.

Czy jest możliwa windykacja faktur proforma?

Jak się okazuje, posiadanie aktualnej faktury proforma umożliwia wszędzie działań windykacyjnych. Nierzetelny klient nie może czuć się bezkarnie, wobec tego stosownie należy podjąć windykację miękką, a w przypadku braku reakcji na nią przejść do jej twardej odmiany. Jako, że windykacja z faktury proforma jest bardzo ciężka, warto pokusić się o skorzystanie z usług specjalistów. Dzisiejsze firmy windykacyjne są w stanie wiele zdziałać i to po niskich kosztach. Samodzielne podjęcie sprawy może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, a wręcz wygenerować dodatkowe koszta.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments