Skuteczna windykacja komornicza

Sprawdź co może zrobić komornik. Skuteczna windykacja komornicza bez obecności wierzyciela. Szybkie odzyskanie należności. Sprawne regulowanie długów podczas egzekucji komorniczej. Klient zalega ze spłatą? Oddaj sprawę do e-sądu. Bezpłatne regulowanie przedawnionych faktur.

Zaleganie ze spłatą zobowiązania wiąże się z nieprzyjemną koniecznością wszczęcia działań windykacyjnych. Wierzyciel nie może pozwolić sobie na zatory płatnicze, ponieważ doprowadza to do pogorszenia funkcjonowania instytucji. Aby zminimalizować skutki nierzetelności klienta, początkowo stara się zastosować windykację miękką, czyli skupia się na rozmowach i negocjacjach z dłużnikiem. Niestety po wysyłaniu kosztownych monitów, które nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, musi przejść do działań twardych. Zalicza się tutaj proces sądowy oraz egzekucję komorniczą.

Windykacja komornik – jak przebiega?

Windykacja komornicza jest ostatecznością w odzyskiwaniu należności przez wierzyciela. Na skutek braku reakcji względem pozostałych metod, komornik musi przejść do zajęcia poszczególnych części majątku dłużnika. To ile ich zajmie oraz jakiego są rodzaju w dużej mierze zależy od wysokości należności. Również rola wierzyciela nie pozostaje bez ważności. Może on bowiem wskazać obszary, w których komornik ma się poruszać.

Zazwyczaj pierwszym zajęciem jest przejęcie części wynagrodzenia za pracę zarobkową, czy emeryturę. Oczywiście dłużnikowi musi pozostać określona kwota na egzystencję. Jeśli ten nie ma udokumentowanych dochodów, komornik może zająć materialne rzeczy dłużnika. Może to być na przykład sprzęt RTV, czy AGD. W tym zakresie jednak komornik również ma ograniczenia. Nie może zająć rzeczy, które służą do wykonywania praktyk religijnych, czy też bardzo osobiste części garderoby.

3 1 vote
Article Rating
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
2 lat temu

Proszę o kontakt. Mam zajęcia komornicze. Chce jak najszybciej spłacić komornika. Czy Państwo mogą mi pomóc?