Szybkie postępowanie upominawcze – e sąd windykacja

Przyspieszona procedura sądowa w e sądzie przez Internet. Złóż wniosek windykacyjny na nierzetelnego klienta online. Najtańsza windykacja należności przez Internet dla każdego. Najlepsze oferty firm windykacyjnych. Sprawdź jak możesz odzyskać swoje należności od dłużnika. Chcesz wykorzystać postępowanie sądowe? Zdecyduj się na błyskawiczny i tani e sąd online.

Nieterminowe płatności za wykonaną usługę wiążą się z koniecznością wszczęcia działań windykacyjnych. Wierzyciel, czyli przedsiębiorca lub ogólnie firma, która wykonała usługę oczekuje wynagrodzenia za nią. W sytuacji, w której dłużnik nie reguluje należności, ten pierwszy ma prawo do rozpoczęcia windykacji.

W pierwszej kolejności zazwyczaj stosuje się tak zwaną miękką windykację. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest ona na tyle pomocna, na ile by wierzyciel oczekiwał. W rezultacie koniecznością staje się podjęcie radykalniejszych działań. Przede wszystkim zalicza się tutaj udział sądu. Proces sądowy niestety trwa bardzo długo i wymaga wielu wizyt, chociażby celem złożenia stosownych wniosków i dokumentów.

Internetowe sądy dla każdego

Alternatywą dla tradycyjnych sądów są te internetowe, nazywane również e sądami. To właśnie one stosują przyspieszoną procedurę, a do tego nie trzeba wychodzić z domu by wszcząć postępowanie przeciwko dłużnikowi. Pamiętać należy o terminowości, ponieważ po przeterminowaniu należności wierzyciel może mieć problemy z odzyskaniem własnych pieniędzy.

Jak korzystać z e sądu?

Elektroniczne postępowanie upominawcze polega na trzech krokach. Pierwszy to oczywiście wypełnienie specjalnego formularza, który jest jednocześnie pozwem wobec danego dłużnika. Kolejny etap to załączenie kopii dokumentów, które bezapelacyjne potwierdzają zdarzenie, w którym dłużnik zalega ze spłatą należności wobec wierzyciela. Ostatni już krok to opłata sądowa. Zależna jest ona od wysokości zobowiązania oraz między innymi od zawiłości określonej sprawy.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments