Tania windykacja cennik

Sposoby na skuteczną windykację. Jaką firmę windykacyjną wybrać? Ile kosztuje odzyskanie należności od dłużnika? Tani monitoring płatności dla każdego. Szybka windykacja online. Działania kancelarii prawnej wobec dłużnika. Popraw swoją płynność finansową – zażegnaj długi.

Windykacja, czyli odzyskanie własnych należności, które zostały powierzone klientowi wiąże się również z kosztami. Wbrew pozorom usługi windykacyjne nie są darmowe. Mimo, że każdy ma do nich prawo, niestety musi ponieść koszta. W rezultacie jednak zostają one zwrócone w znacznej części przez dłużnika, niemniej jednak z początku pokrywa je w pełni wierzyciel.

Jakie koszta występują w windykacji?

Proces windykacji jest bardzo różnorodny, gdyż zależy w dużej mierze od samej sprawy. Firmy windykacyjne muszą indywidualnie do nich podejść, przez co nie jest zazwyczaj możliwe posiadanie uniwersalnego cennika. W rzeczywistości koszta windykacji są uzależnione od odzyskiwanej kwoty.

Na samym początku, wierzyciel powinien skorzystać z monitoringu płatności. Wówczas niezawodna jest pieczęć prewencyjna. W tym zakresie bardzo często można liczyć nie tylko na wysokie zniżki, ale i bezpłatne usługi. W dalszej kolejności przechodzi się do windykacji polubownej. Ta jest zależna właśnie od kwoty, którą należy odzyskać. Koszta jednak brane są pod uwagę tylko i wyłącznie wówczas, kiedy działania zakończą się sukcesem.

W większości przypadków, kwota, która nie przekracza 20 tysięcy złotych wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów rzędu 2 procent do maksymalnie 3 procent. Z kolei jeśli chodzi o kwoty wyższe, prowizja może już wynosić nawet 4 procenty od odzyskanej sumy.

Najwięcej kosztów generuje windykacja sądowa. W jej przypadku jednak występuje zdecydowanie więcej formalności i obowiązków. Przez to prowizja może wynosić około 7 procent, nie wliczając w to dodatkowych, wstępnych opłat. To jednak nie znaczy, że nie ma firm windykacyjnych, które koszta zwiększają do nawet 30 procent. Warto jest więc rzetelnie przeanalizować cenniki poszczególnych instytucji i wybrać tę, która jest najkorzystniejsza.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments