Windykacja bez wyroku sądowego – to jest możliwe!

Błyskawiczna windykacja wierzytelności bez zaangażowania sądu. Odzyskanie środków pieniężnych od dłużnika przez wierzyciela. Spłata należności bez wyroku sądowego. Sprawdź w jaki sposób uregulować zaległości płatnicze swoich klientów. Najlepsze firmy windykacyjne dostępne w Polsce -ranking.

Większości osobom windykacja kojarzy się z ciągłymi kłótniami pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem, które trwają w nieskończoność. Jakby tego było mało, uważa się, że ich rozwiązanie tylko i wyłącznie może nastąpić w sądzie. Ten ma wydać stosowny wyrok, by komornik mógł przejść do zajęcia poszczególnych części majątku osoby zadłużonej, zalegającej ze spłatą zobowiązania u wierzyciela.

W rzeczywistości windykacja należności odbywa się nieco inaczej. Znaczna część zainteresowanych charakteryzuje się wysoką kulturą osobistą, dzięki czemu nie dochodzi do kłótni, a tylko i wyłącznie efektywnych rozmów. Wierzycielom zależy na tym, by nie oddawać sprawy do sądu. Nie dość, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami, to jest bardzo czasochłonne i utrudniające codzienne funkcjonowanie, w tym zarządzanie firmą, czy większym przedsiębiorstwem.

Aby nie doszło do oddania sprawy do sądu, a co za tym idzie nadania sprawie wyroku sądowego, wierzyciele decydują się na wykorzystanie metod miękkiej windykacji. W tym celu najważniejsze jest podjęcie porozumienia. Można je pozyskać tylko i wyłącznie na bazie wspólnych rozmów. Wierzyciel musi w nich odkryć dlaczego dłużnik zaprzestał spłacać swoje należności. Wówczas również wyznacza mu kolejny termin, który jest ostatecznym względem spłaty zobowiązania. Jeśli wierzyciel jest wyrozumiały, a dłużnik przedstawił swoją ciężką, nagłą sytuację, ten pierwszy może pokusić się o odstąpienie naliczenia dodatkowych odsetek za zwłokę. Z całą pewnością działanie to poprawi ich relacje i zmotywuje dłużnika do spłaty należności.

Niemniej jednak w sytuacji, w której dłużnik nie dostosowuje się do kolejnych poleceń wierzyciela, ten może zacząć wysyłać monity ponaglające do spłaty. Pamiętać należy, że są one dość kosztowne, w związku z czym, można wybrać inną formę miękkiej windykacji. Zaliczyć do niej można na przykład osobiste wizyty u dłużnika. Mają one na celu pewniejszą rozmowę z kontrahentem. Wówczas dłużnik krępuje się i widzi, że sprawa jest poważna. Wierzyciel może także stanowczo zaznaczyć, że jeśli należności nie zostaną uregulowane, sprawa zostanie oddana do sądu. Ta informacja bardzo korzystnie wpływa na znaczną część dłużników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *