Windykacja cena – musisz to wiedzieć

Czy warto zlecić windykację prywatnej firmie? Koszta związane z odzyskaniem należności od dłużnika. Sprawna windykacja – ile to kosztuje? Kancelaria adwokacka, czy firma? Sposoby na uregulowanie długów. Pomoc dłużnikowi. Najtańsze formy windykacji środków pieniężnych.

Wszelkie usługi windykacyjne obarczone są z góry określoną stawką pieniężną. Zazwyczaj pobierana jest prowizja od odzyskanej należności. W większości przypadków waha się ona pomiędzy 3 a 30 procentami. Warto jednak pamiętać, że odzyskiwanie długów przy udziale wsparcia zewnętrznego jest mniej kosztowne, aniżeli samodzielne, nie rzadko mało profesjonalne działania.

Zlecenie windykacji

Szacuje się, że zlecenie windykacji może zmniejszyć koszta o nawet kilkadziesiąt procent. Różnica jest tak widoczna, ponieważ eksperci w firmach windykacyjnych posiadają oprócz doświadczenia również dostęp do najnowocześniejszych technologii, które pomagają w błyskawicznym dotarciu do dłużnika. Co więcej, nie odbywa się to w niekorzystnych okolicznościach. Wszystko wzbogacone jest negocjacjami i technikami kulturalnej perswazji.

Od czego zależna jest cena windykacji?

Ogólna cena wszystkich usług firm windykacyjnych zależy w dużej mierze od rodzaju wierzytelności. Nie mniej istotna jest jej wielkość oraz odległość terminu, w którym zobowiązanie powinno zostać uregulowane. Co ciekawe tendencja kosztów jest dość zaskakująca, gdyż wraz ze wzrostem wysokości długu oraz krótszym czasem terminu przedawnionego, automatycznie cena jest niższa.

Dodatkowe koszta windykacyjne

Bardzo ważne jest to, by wiedzieć, że w przypadku konieczności wszczęcia postępowania sądowego opłaty sukcesywnie wzrastają. Zazwyczaj mowa tutaj o kolejnych 2 procentach względem kwoty dochodzonej. W przypadku postępowania zwykłego mowa nawet o 6 dodatkowych procentach. Mimo, że wszelkie koszta w rezultacie pokrywa dłużnik, to wierzyciel i tak jest zobowiązany do regularnego opłacania wszelkich działań.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments