Windykacja faktury bez podpisu

Skuteczna windykacja faktury bez podpisu. Sprawne regulowanie należności przez dłużnika. Ranking najlepszych ofert firm windykacyjnych w Polsce. Poznaj okres przedawnienia faktury bez podpisu. Sprawdź jak szybko i tanio odzyskać swoje pieniądze od klienta. Miękka i twarda windykacja zaległych faktur.

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, jak konieczna jest walka o własne należności od klientów. To właśnie brak jakichkolwiek zatorów płatniczych pozwala na swobodne zarządzanie firmą. Okazuje się jednak, że coraz więcej osób doprowadza do zaniechania terminowej spłaty. Nierzetelni klienci to ta właśnie gorsza strona posiadania własnej działalności gospodarczej. Pamiętać jednak należy, że również na to jest stosowny sposób. Mowa tutaj o działaniach windykacyjnych. Co więcej, dotyczy to także tych faktur, które nie zostały podpisane.

Windykacja niepodpisanej faktury

Mogłoby się wydać irracjonalne windykowanie faktur bez podpisu. Tak właśnie do niedawna było. Aktualnie całkiem możliwe są tego rodzaju działania. Zmiany zdecydowanie zwiększyły możliwości wierzycieli, a tym samym wpływają na lepsze współdziałanie obu stron – klienta i przedsiębiorcy.

Mimo, że przez wiele lat koniecznością było złożenie podpisu pod fakturą, tak aktualnie nie jest to wymogiem. Co ciekawe wielu przedsiębiorców z tego korzysta. Przede wszystkim chodzi tutaj o te dokumenty, które wysyłane są tradycyjną pocztą lub tą elektroniczną. Co więcej, można wówczas niepodpisaną fakturę dostarczyć do klienta razem z zakupionym towarem, przy czym nie wymagać podpisu na fakturze.

Z całą pewnością działania tego typu są wystarczające do wszystkich celów podatkowych. Niestety okazuje się, że przed sądem wierzyciel może mieć różnego rodzaju problemy. Niepodpisana faktura jest o wiele mniej wiarygodna aniżeli ta, na której widnieje własnoręczny podpis zarówno wierzyciela, jak i klienta. Podpisana faktura stanowi niekiedy najważniejszy, a wręcz jedyny dowód w sprawie. Warto jednak wiedzieć, że aktualne firmy windykacyjne z powodzeniem radzą sobie z tego typu sprawami. Warto, więc sprawę im przekazać. Samodzielnie nie zawsze oznacza taniej i skuteczniej.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments