Windykacja ubezpieczeń – warto domagać się swoich należności

Jak odzyskać ubezpieczenie od nieuczciwej firmy ubezpieczeniowej? Sposoby najskuteczniejszej windykacji dłużników ubezpieczeniowych. Sprawne regulowanie zaległych należności z udziałem sądu i komornika sądowego. Egzekucja z majątku klienta niepłacącego za ubezpieczenie.

Proces windykacji w dzisiejszych czasach staje się czymś powszechnie dostępnym. Zjawisko to jest bardzo korzystne, ponieważ społeczeństwo zaczyna reagować na nieuczciwych kontrahentów. Bardzo ważne jest sukcesywne odzyskiwanie własnych należności, niezależnie czy kwota jest bardzo wysoka, czy niewielka. Jest to lekcja nie tylko dla wierzyciela, który uczy się dbać o własne finanse, ale przede wszystkim dla dłużnika, który nauczy się, że zobowiązania należy regulować.

Skuteczna windykacja obejmuje tak naprawdę każdą dziedzinę życia. Innymi słowy mowa tutaj również o ubezpieczeniach. Jak się okazuje, zdarzają się przypadku, w których klienci zaprzestają spłacania poszczególnych rat polisy. Wówczas firmy ubezpieczeniowe mają nie lada orzech do zgryzienia. Jakby tego było mało, klienci wówczas domagają się ubezpieczeń.

Zaprzestanie płacenia przez klienta, tożsame jest z koniecznością podjęcia działań windykacyjnych. W pierwszej kolejności dochodzi do nawiązania telefonicznego kontaktu z dłużnikiem. Wówczas windykator pragnie ustalić dlaczego dłużnik nie reguluje na czas swoich należności. Gdy działanie to nie przynosi rezultatów może osobiści stawić się u klienta celem indywidualnej rozmowy.

Bardzo ważnym krokiem, w przypadku, kiedy dłużnik nie reaguje na rozmowy jest wysyłanie monitów. Są to po protu wezwania do zapłaty. Ich ważność polega na tym, że wierzyciel wówczas ma namacalny dowód przed sądem na to, że informował dłużnika o nieuregulowanym ubezpieczeniu. Wówczas sąd wydaje specjalną decyzję, dzięki której sprawę przejmuje komornik.

Sytuacja identyczna jest w przypadku braku wypłacenia ubezpieczenia klientowi przez firmę windykacyjną, czy inną osobę do tego zobowiązaną. Podejmowane działania nie zmieniają się, przez co może wydawać się, że działanie windykacyjne jest dość szablonowe. Pamiętać jednak należy, że każda sytuacja jest inna i należy do niej indywidualnie podchodzić.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments